WhatsApp

BUHAR ODASI

Yazar: huseyin 23/09/2020 0 Adet Yorum Yapıldı Hizmetlerimiz,

 

İhtiyaç duyulan büyüklük ve nitelikte buhar odasını müşterinin isteklerine göre porselen, mozaik, cam mozaik, mermerleri kullanarak projelendiriyor ve uygulamasını yapıyoruz. İmalat sürecinde kaliteli işçilik, uygun fiyat vb. tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması noktasında sizlere hizmetler sunuyoruz.

 

Buhar Odası Nedir?

 

Spor yaptıktan sonra vücut ter yoluyla toksinleri ve zararlı maddeleri dışarı atar. Ayrıca kaslar da çalışırken tükettiği enerji nedeniyle laktik asit üretirler. Genellikle spor yaptıktan sonra sıcak bir ortamda bulunmak ya da duş almak ter yoluyla vücuttan dışarı atılan ama uzaklaştırılamamış olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Ayrıca sıcak ortamda bulunulduğu zaman kan akışı hızlanır ve bu sayede de spor sonrasında kaslarda birikmiş olan laktik asitler oksijen alarak parçalanırlar. Kısacası spor yaptıktan sonra sauna ya da buhar odası kullanımı vücudun daha çabuk toparlanmasını sağlar. Bu nedenledir ki çoğu spor salonunda buhar odası ve sauna kullanımı yaygındır.

 

Buhar Odası Nedir Faydaları Nelerdir?

 

Buhar odasındaki nem oranının yüksekliği sayesinde ciltteki nem kaybı az olur ve cilt dışarıdan da aldığı nem sayesinde toksinleri vücuttan uzaklaştırırken sıvı kaybına uğramaz. Ayrıca buhar odasındaki ısı sayesinde dolaşım sistemi hızlanır ve kandaki oksijen miktarı artış gösterir. Vücutta artan oksijen ise spor sonrasında kaslarımızda birikmiş olan laktik asidin daha hızlı parçalanmasını sağlar. Ancak buhar odasını kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ortam neminin çok yüksek olması nedeniyle buhar odası kullanımının 15 dakikadan daha fazla olmaması gerekmektedir. Spor yaptıktan sonra daha hızlı toparlanmak amacıyla buhar odası kullanabilmeniz için, spor merkezimizdeki bütün üyeliklerde buhar odası kullanımı sağlıyoruz. Sadece spor yaparken değil sonrasında da sizi düşünüyoruz.

Etiketler: Makale Blog Yazılar

Yorum Yap